Data publikacji: 2020-06-02
Autor: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Szanowni Państwo,
Kierownicy Jednostek UMP, w których realizowane są prace magisterskie na kierunku analityka medyczna, farmacja i kosmetologia a także prace licencjackie na kierunku kosmetologia – studia pierwszego stopnia,

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania Uczelni do dnia 30 września br., uprzejmie proszę o rozważenie możliwości zakończenia pracy magisterskiej/licencjackiej przy zrealizowaniu ponad 50% założonego celu pracy, rozszerzenie części teoretycznej i umożliwienie przystąpienia do egzaminu dyplomowego w czerwcu lub w lipcu br.

Jeżeli założony cel pracy nie został zrealizowany lub został zrealizowany w niewielkim zakresie, proponuję rozważyć możliwość zmiany pracy doświadczalnej na pracę przeglądową z zakresu zatwierdzonego tematu pracy.

Jeżeli jednak konieczna jest zmiana tematu pracy licencjackiej lub magisterskiej, uprzejmie proszę o pilne przesłanie wszelkich modyfikacji dotyczących prac realizowanych w Państwa Jednostce.

Obrona pracy dyplomowej w trybie online

Po złożeniu w dziekanacie kompletu wymaganych dokumentów, możliwe jest przeprowadzenie obrony w trybie online według poniższych zasad:

  1. student składa drogą elektroniczną wniosek do Dziekana WF o przeprowadzenie obrony pracy magisterskiej/licencjackiej w trybie online, na adres odpowiednio:kstiller@ump.edu.pl – analityka medyczna

    ktkubiak@ump.edu.pl – farmacja

    ewasz@ump.edu.pl – kosmetologia,

  2. student oświadcza, że podczas obrony w trybie online, nie będzie korzystał z pomocy naukowych oraz z pomocy osób trzecich,
  3. obrona odbywa się wyłącznie za pośrednictwem aplikacji Teams w trybie wideokonferencji,
  4. logowanie do aplikacji Teams musi obywać się za pośrednictwem oficjalnych kont UMP umożliwiających weryfikację tożsamości uczestników,
  5. w trakcie całego czasu trwania obrony pracy magisterskiej w trybie online konieczny jest przekaz zarówno obrazu jak i dźwięku,
  6. warunkiem przeprowadzenia obrony w trybie online jest udział w wideokonferencji wszystkich członków komisji (dziekan, promotor, egzaminator, recenzent),
  7. w ustaleniu dogodnego dla wszystkich uczestników terminu obrony pośredniczy dziekanat,
  8. skan zaświadczenia o uzyskaniu tytułu magistra/licencjata zostanie przesłany absolwentowi drogą elektroniczną (analityka medyczna, kosmetologia)

Wzór podania o przeprowadzenie obrony i druk oświadczenia studenta są dostępne na stronie Wydziału Farmaceutycznego w zakładce Informacje dla studentów ostatnich lat studiów.

Osobą upoważnioną do podpisywania wymaganych dokumentów podczas obrony jest Przewodniczący Komisji. Dopuszcza się, aby ostateczna wersja pracy dyplomowej została dostarczona recenzentowi w formie elektronicznej.

Dziekanat nie pośredniczy w przekazaniu pracy do recenzenta!

Pracę do recenzenta przekazuje Promotor/Student.

Recenzent pracy jest zobowiązany do przesłania swojej opinii promotorowi oraz studentowi, drogą elektroniczną (skan z podpisem).

Oryginał podpisanej recenzji należy dostarczyć do Dziekanatu najpóźniej 1 dzień przed obroną.

Informację o terminie obrony Członkowie Komisji otrzymają drogą mailową.

Wymagane dokumenty, które należy dostarczyć do dziekanatu, przed obroną (zgodnie z zasadami obsługi studentów w czasie epidemii COVID-19)

Student:

  • 1 Egzemplarz pracy z wymaganymi oświadczeniami i podpisem promotora
  • Karta okresowych osiągnięć
  • Dowód wpłaty za dyplom(y) (analityka medyczna, kosmetologia)
  • Dokumenty potwierdzające dodatkowe osiągnięcia (analityka medyczna, kosmetologia)

Promotor pracy:

  • Protokół z JSA
  • Karta tematyczna pracy
  • Protokół zaliczenia zajęć indywidualnych i zaliczenia pracowni mgr/lic.
  • 1 Egzemplarz recenzji

Przebieg obrony prowadzonej w aplikacji Teams:

  • Przewodniczący Komisji przedstawia magistranta/licencjata i członków Komisji oraz przedstawia przebieg obrony i egzaminu dyplomowego;
  • Student przedstawia tezy swojej pracy – do 5 min.
  • Recenzent przedstawia uwagi merytoryczne, do których musi się odnieść Student (recenzja jest wcześniej znana).
  • Podjęcie decyzji o przyjęciu pracy i obrony.
  • Egzamin magisterski/licencjacki – obowiązkowe 3 pytania, egzaminatorem nie może być promotor pracy oraz niesamodzielny pracownik nauki.

W przypadku, gdy promotorem pracy jest nauczyciel akademicki ze stopniem doktora, w egzaminie powinien uczestniczyć samodzielny pracownik nauki
z danej Jednostki. W przypadku braku możliwości udziału w egzaminie samodzielnego pracownika nauki z danej Jednostki, obowiązki egzaminatora pełni Przewodniczący Komisji.

  • Komisja w swoim gronie ocenia przebieg obrony i podejmuje decyzję w kwestii jej oceny. W przypadku korzystania z aplikacji Teams, każdy członek Komisji musi jednoznacznie wyrazić swoją opinię i przedstawić proponowaną ocenę.
  • Przewodniczący Komisji ogłasza wynik obrony i egzaminu dyplomowego.
  • Przewodniczący Komisji podpisuje w imieniu członków Komisji wszystkie dokumenty.

Dziekan Wydziału Farmaceutycznego

/-/Prof. dr hab. Edmund Grześkowiak