Data publikacji: 2022-06-09

INFORMACJE DOTYCZACE PRZYGOTOWANIA DOKUMENTÓW
W ZAKRESIE 6 – MIESIĘCZNEJ PRAKTYKI ZAWODOWEJ W APTECE
dla Studentów VI roku Wydziału Farmaceutycznego – kierunek farmacja

Informacje dotyczące sposobu realizacji 6 – miesięcznej praktyki zawodowej w aptece:

• Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 05 kwietnia 2022 r. – Dz. U. 2022 poz. 784; (załącznik nr 1).
  • Regulamin 6 – miesięcznej praktyki zawodowej w aptekach (załącznik nr 2).
  • Uchwała Rady WOIA z dnia 04 czerwca 2019 r. (załącznik nr 3).

Ponadto zaleca się zapoznanie z innymi obowiązującymi aktami prawnymi:

• Ustawa o zawodzie farmaceuty z dnia 10 grudnia 2020 r. – Dz. U. 2021 Poz. 97;
  • Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 lipca 2019r.
    w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu: lekarza, lekarza dentysty, farmaceuty, … – Dz. U. 2019 poz. 1573;
  • Zarządzenia Rektora UMP: Nr 66 / 18 z dnia 25 czerwca 2018r.w sprawie ustalenia Regulaminu praktyk wakacyjnych/ zawodowych realizowanych przez studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych UMP.

Wymagane dokumenty do odesłania w celu terminowego rozpoczęcia praktyki zawodowej:

• Pobranie, wydrukowanie i wypełnienie: FORMULARZ Nr 1 (zgoda apteki), FORMULARZ Nr 2 (wniosek), FORMULARZ Nr 3 (oświadczenie kierownika apteki) oraz OŚWIADCZENIE „o posiadanym ubezpieczeniu” (oświadczenie), polisa OC możliwa do zawarcia np. https://polisa.med.pl
  • Następnie Student jest zobowiązany przesłać listownie za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub pocztą kurierską (ewentualnie dostarczyć osobiście) następujące poświadczone i podpisane dokumenty: FORMULARZE Nr 1, Nr 2, Nr 3 (Oświadczenie Kierownika Apteki) oraz OŚWIADCZENIE jw.